ארד סימון

רואה חשבון וייעוץ מס לרופאים, רופאי שיניים, פיזיותרפיסטים, דיאטנים ומקצועות פרא-רפואיים

ראיית חשבון וייעוץ מס לרופאים, רופאי שיניים, פיזיותרפיסטים, דיאטנים ומקצועות פרא-רפואיים

רופאים ואנשי מקצועות הרפואה זקוקים לרואה חשבון בעל ניסיון ספציפי בעיסוקם. 

רופאים רבים הינם בעלי מקורות הכנסה מרובים במקביל: בתי חולים, קופות חולים, קבלת מלגות ומענקים, ביצוע ניתוחים בבתי חולים פרטיים, שכירים בקליניקות פרטיות או בבעלות קליניקות פרטיות. חלקם אף נמצאים בהסכמי חלוקת עלויות עם קופות החולים או עם רופאים אחרים. רופאים יכולים להתמחות בארץ ו/או בחו"ל. לכך כמובן יש השלכות מיסויית רבות הקשורות לתושבות בישראל. 

הקריירה הרפואית דורשת עבודה מאומצת בשעות רבות והיא אינה מותירה זמן רב לטיפול בנושאים המיסויים והחשבונאים. רבים מזניחים את הטיפול החשוב בנושאים אלו או בן/בת הזוג משמש כמעין מנהל תפעול של הקריירה ושל הבית. בנוסף, מקצוע הרפואה מאופיין ברווחיות גבוהה ובכך הזנחה בנושאים המיסויים והחשבונאים יוצרת הפסדי כספיים גבוהים. 

במשרדנו, אנו נדאג שתתעסקו בקריירה שלכם כרופאים, חוקרים, מנתחים, מייעצים ומטפלים. 

איך נעניק שירות מיטבי ונדאג שתתעסקו בקריירה שלכם? 

משרדנו מובל על ידי נבט וארד סימון, אב ובן רואי חשבון. נבט, בעל ניסיון של מעל 30 שנה בתחום ראיית החשבון ובראיית החשבון עבור רופאים ומטפלים בפרט. רואה חשבון ארד סימון, מוביל את החזית הטכנולוגית של משרדנו בתוכנות יעילות אשר מתממשקות לכלל המערכות החשבונאיות של עסקיכם. 

מה המשמעות של המערכות הדיגיטליות שלנו? 

ניתן להעביר חומרים במגוון אפשרויות: ממשק אוטומטי, אימייל ואפילו וואטספ. ניתן להעביר חומר 24/7! אנו נותנים את כלל השירותים תחת קורת גג אחת. הנהלת חשבונות, הוצאת משכורות לעובדים, ייעוץ מס הן פרונטלי והן בזום וכמובן דוחות מס אישיים ודוחות מבוקרים לחברות. ככה לא תתעסקו עם הרשויות השונות: מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי.

נקודות מפנה בקריירה של רופאים אשר דורשים התייחסות מיסויית: 

  1. תכנון מס – תכנון מס מיטבי בהתאם לפרופיל האישי שלכם (מקום מגורים, ילדים, מספר מקומות עבודה וכו') ע"י הבנת צפי הרווחים השנתי. 
  2. בדיקת החזרי מס שנתית – מיועד לשכירים אשר טרם פתחו תיק ברשויות המס והפכו להיות עצמאים. השנים הראשונות מאופיינות בעבודה במספר מקומות בייחוד כסטודנטים וכרופאים צעירים (משרד הבריאות, קרן מחקרים, קופות חולים, מוקדים רפואיים) ואף הפסקות עבודה (הריון ולידה, שנות מחקר, אבטלה, חל"ת , חופשות, מילואים ועוד). 
  3. רילוקיישיין relocation סטודנטים ורופאים – לא מעט סטודנטים ורופאים יוצאים ללמוד/ל fellowship  בחו"ל. במסגרת התהליך הזה עולות שאלות רבות. האם לנתק תושבות מס? האם להמשיך לשלם ביטוח לאומי? האם חייבים בהגשת דוח מס הכנסה בארץ? ועוד שאלות ועניינים רבים. 
  4. המעבר לעצמאות – בשלב מסוים בקריירה, יש אשר יעברו לספק שירותי כעצמאים בלבד או בנוסף לעבודתם בביה"ח/קופ"ח. הדבר יכול שיקרה במסגרת מרפאה פרטית, ניתוחי פרטיים, פרוצדורות רפואיות וייעוצים שונים לגופים ו/או למטופלים פרטיים. 
  5. המעבר מעוסק מורשה לחברה – השלב הזה בקריירה הינו משמעותי ביותר. מה הן היתרונות לעומת החסרונות?  האם יתכן ומדובר בחברת "ארנק"? 
  6. אקזיטים – ישנם רופאים המעורבים במיזמים טכנולוגיים הקשורים לתחום הרפואה. המדובר באירוע מס לכל דבר ועניין ואנו נדע לספק את הייעוץ החל משלב התכנון ועד הביצוע. 
  7. פרישה – במעמד הפרישה לגמלאות ישנן סוגיות מס הקשורות למשיכת פיצויים, הטבות מס וכדומה. 

אנו מספקים שירות ברמה גבוהה, יחס אישי, משלבים את הידע המקצוע, הרלוונטי והעכשווי הגבוה שלנו יחד עם ניסיון אשר נצבר במטרה למקסם את הרווחיות שלכם, למצות את ההטבות על פי חוק ולהפחית את נטל המס. אתם מוזמנים לפנות למשרדנו נבט סימון ושות'- משרד רואי חשבון, זמינים לכל שאלה.

שתף את המאמר

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email